Uzayhost

    ₺ 59.90  ' DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA...

İletişim bilgileri

Halıkent Mahallesi 5207 Sokak No:14

0 850 304 40 30

[email protected]

İletişim
Önerilen Hizmetler
Supported Scripts
WordPress
Hubspot
Joomla
Drupal
Wix
Shopify
Magento
Typeo3

Domain Sorgulama

Muazzam bir alan adıyla hayalinizdeki web sitesine ilk adımı atın,
unutulmaz bir dijital yolculuğa başlayın!

Hemen avantajlı fiyatlarla alan adınızı kaydedin!

Gelişmiş domain paneli ile alan adınızı kolayca yönetin.
7/24 destekle yönetilen ve genişletilmiş ekibiniz gibi hareket eden ekibimiz,

onlineonline14% İndirim
$ 8.56 / yıl
yerine $ 10 / yılindirimden yararlanın
onlineonline14% İndirim
$ 8.56 / yıl
yerine $ 10 / yılindirimden yararlanın
onlineonline20% İndirim
$ 8 / yıl
yerine $ 10 / yılindirimden yararlanın
onlineonline50% İndirim
$ 7 / yıl
yerine $ 14 / yılindirimden yararlanın
onlineonline37% İndirim
$ 10.6 / yıl
yerine$ 16.85 / yılindirimden yararlanın
onlineonline29% İnidirim
$ 6.98/ yıl
yerine $ 9.90/ yılindirimden yararlanın
onlineonline20% İndirim
$ 8 / yıl
yerine $ 10 / yılindirimden yararlanın
onlineonline30% İndirim
$ 6.99 / yıl
yerine $ 9.98 / yılindirimden yararlanın

Yardıma ihtiyacım var?
Ödüllü Destek Ekibimizi arayın

İhtiyacınız olan her türlü yardımı vermek için her zaman yanınızdayız. standart Sata Tüm yeni sanal özel sunucuları yüksek düzeyde sağlayın.

Neden Domainler için Uzayhost®'u tercih ediyoruz?

İşinize odaklanın ve tüm web barındırma sorunlarından kurtulun.
Genişletilmiş ekibiniz gibi hareket eden, 7/24 destekle yönetilen profesyonel ekibimiz,

Ücretsiz Özel Kayıt

Biraz bile inandırıcı görünmeyen rastgele kelimeler. Eğer Lorem Ipsum'un bir pasajını kullanacaksanız, metnin ortasında utandırıcı bir şeyin gizlenmediğinden emin olmanız gerekir.

Kurumsal ihtiyaçlara göre hassas şekilde ayarlanmış WordPress'i bulutta edinin. Trafik performansınız ve olağanüstü kullanıcı deneyimleriniz.

Verilerinizi Koruyun ve Güvenliğini Sağlayın Müşterilerimiz

Biraz bile inandırıcı görünmeyen rastgele kelimeler. Eğer Lorem Ipsum'un bir pasajını kullanacaksanız, metnin ortasında utandırıcı bir şeyin gizlenmediğinden emin olmanız gerekir.

Kurumsal ihtiyaçlara göre hassas şekilde ayarlanmış WordPress'i bulutta edinin. Trafik performansınız ve olağanüstü kullanıcı deneyimleriniz.

Ücretsiz Alt Alan Adları

Biraz bile inandırıcı görünmeyen rastgele kelimeler. Eğer Lorem Ipsum'un bir pasajını kullanacaksanız, metnin ortasında utandırıcı bir şeyin gizlenmediğinden emin olmanız gerekir.

Kurumsal ihtiyaçlara göre hassas şekilde ayarlanmış WordPress'i bulutta edinin. Trafik performansınız ve olağanüstü kullanıcı deneyimleriniz.

Dünya çapında 15 milyondan fazla Müşterinin Güvendiği

39.837 incelemeye göre 5 üzerinden 4,6.

Neden Domainler için Hostim'i tercih ediyoruz?​

İşinize odaklanın ve tüm web barındırma sorunlarından kurtulun.
7/24 desteğiyle yönetilen ve genişletilmiş ekibiniz olarak hareket eden ekibimiz,

Bir web sitesini ziyaret etmek için tarayıcının adres çubuğuna yazılan ve alan adı olarak da bilinen domain, siteniz için seçtiğiniz isimdir. Ancak domainler internet kullanıcılarını web sitelerine ulaştırmaktan çok daha fazlasını başarabilir: Doğru seçildiğinde domainler markalaşmayı kolaylaştırabilir, sitenizin güçlü, köklü algılanmasında rol oynayabilir ya da eğlenceli, akılda kalıcı bir reklam işlevi görebilir.

Bir alan adının daha önce kaydedilmiş olup olmadığını öğrenmeyi sağlayan işleme domain sorgulama denir. Alan adı sorgulama aracımızla web siteniz için belirlediğiniz adın kullanılabilirliğini kontrol edebilirsiniz.

 

Domain sorgulama web sitenizin adının kaydedilebilir olup olmadığını kontrol etmeye yarar. Sayfanın üstünde yer alan domain sorgulama aracımızla aramanızın kapsamını daraltabilir veya genişletebilirsiniz. Listelenen sonuçlar uygun uzantılara göre farklı alternatifleri görebilmenizi sağlar. Karar verdiğinizde KAYIT butonu ile alan adınızı alma işlemini başlatabilirsiniz.

Orijinal işlevi, bir web sitesinin amacını özetlemek olan ve alan adlarının sonunda yer alan .com, .net, .gov gibi ekler; domain uzantısı ya da üst düzey domain (TLD) olarak adlandırılır. Alan adınızı kaydederken, hangi uzantıyla kullanılacağını da belirlemeniz gerekir. Domain sorgulama işlemiyle alan adınızla birlikte kullanabileceğiniz uzantıları görebilirsiniz. Tüm dünyada web sitelerinin yarısından fazlası alan adlarında .com uzantısı kullanmaktadır. Com’un sıklıkla tercih edilmesi, popüler olduğu için kolay hatırlanabilir olmasından kaynaklanır.

Kaydetmek istediğiniz domainin, alan adı bulma ya da domain adı sorgulama olarak da bilinen alan adı sorgulama aracılığıyla müsaitliğini kontrol ettiğinizde, transfer ya da kayıt seçenekleri bulunan bir liste ile karşılaşırsınız.

Domain sorgulama sonucunda listelenen alan adlarının karşısında +KAYIT yazan yeşil kutu; o alan adının henüz kaydedilmemiş olduğunu gösterir. TRANSFER yazan mavi kutu; bu alan adının daha önce başkası tarafından tescil ettirilmiş olduğu anlamına gelir. Kayıt butonuna tıkladıktan sonra sayfanın sağ üst köşesinde bulunan sepete tıklayarak satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Şimdi Sipariş Ver

Domain kaydetmek için ödemelerinizi kredi kartı, EFT, Garanti Cep ya da Garanti ATM’leri aracılığıyla kolaylıkla yapabilirsiniz. Ödeme işleminiz tamamlandığı anda, alan adı kaydınız gerçekleşmiş olur.

Siparişinizi tamamlayarak, ödeme işlemini kredi kartıyla veya Garanti Online İşlemler üzerinden gerçekleştirdiğiniz anda, alan adınız aktif hale gelir. Havale / EFT ile yapılan ödemeler için açıklama bölümüne sipariş numaranızı yazmanız, aktivasyon işlemini hızlandıracaktır.

Domain sitenizin adresidir ve tek başına bir web sitesinin yayında olabilmesi için yeterli değildir. Sitenizin erişilmesini sağlayan teknik altyapı hizmeti için hosting paketi almanız gerekir. Hosting; site dosyalarınızın bir sunucuda barındırılmasını ve içeriğinizin görüntülenmesini sağlar. “Web Sitesi Nasıl Kurulur?” adlı yazımızdan yararlanarak sitenizi açabilirsiniz.

Hemen Şimdi Ücretsiz Kurulum Yapın !!!

Domain tek başına bir web sitesinin yayında olabilmesi için yeterli değildir. Web sitenizin ziyaretçileriniz tarafından görüntülenmesi için önce alan adı kaydı ile sitenizin adına / adresine karar vermeniz, sonra da hosting paketi satın alarak sitenizin depolanacağı sunucu alanını kiralamanız gerekir. Web sitesi barındırma anlamına gelen hosting; web sitenizin içeriğinin ve tüm dosyalarının; soğutma – güvenlik gibi önlemler altında kesintisiz çalışacak şekilde korunan ve 7/24 internet bağlantısı bulunan bir sunucuda depolanması hizmetidir.

•Destek ekibimize danışarak domain kayıt işlemleri ve web sitenize uygun hosting türü hakkında bilgi alabilir ya da “Web Sitesi Nasıl Kurulur?” adlı yazımızdan yararlanarak sitenizi açabilirsiniz.

Alan adınızın yazılışının doğru olmasına, başkasına ait ticari marka kaydının bulunmadığına ve aynı isimle alınmış sosyal medya hesaplarının olmamasına dikkat etmeniz önerilir. Ayrıca yenileme tarihini not almanız ve WHOIS bilgilerinizin gizlendiğinden emin olmanız önemlidir.

•Web sitenizin yayında kalması açısından kayıt anında verdiğiniz iletişim bilgilerinizin doğru olması gerekmektedir. Bu konudaki ICANN kuralı şu şekildedir “Alan adını tescil ettiren kişi bilerek yanlış bilgi sağlarsa, herhangi bir değişiklikten sonra yedi gün içinde bilgilerini güncelleyemezse veya doğrulukla ilgili bir sorguya 15 gün içinde yanıt vermezse, alan adı askıya alınabilir veya iptal edilebilir.”

Bir alan adı satın aldığınızda ödediğiniz para, alan adını satın aldığınız şirket için salt kâr değildir. Bir alan adının kaydı ve yönetimine dahil olan tüm taraflar, nihai fiyatına katkıda bulunur. Bunlardan ilki tüm kayıt operatörleri için geçerli olan ICANN ücretidir, diğeri kayıt operatörlerinin belirlediği satış fiyatıdır. Ayrıca her bir alan adı kaydı için doğrudan ücretlerin yanı sıra, domain fiyatında hesaplanan ek masraflar da belirleyicidir. Örneğin, yeni TLD’lerin çoğu için kayıt operatörleri, farklı miktarlarda ödeme yaparak bir açık artırmaya katılır. Ek olarak bazı uzantıların özel gereksinimleri söz konusudur ve daha özel destek gerektirir yani uzantıyı yönetmek için yapılan harcamalar daha yüksek olabilir, bu nedenle belirli bir TLD’ye sahip alan adlarının fiyatı daha yüksek olmaktadır.

Domain transferi iç transfer ve dış transfer olarak ikiye ayrılır. İç transfer, kayıtlı bir domainin aynı kayıt operatörü içinde farklı bir kullanıcıya transfer edilmesidir. Dış transfer ise domainin mevcut kayıt operatöründen, farklı bir domain kayıt operatörüne transfer edilmesi işlemidir.

Transfere başlamadan önce domainin transfer kilidinin açılması ve mevcut kayıt firmanız ile yeni firma arasında köprü görevi gören transfer kodunun alınması gerekir. Transfer etmek istediğiniz domaini yukarıdaki domain sorgulama aracına yazıp transfer butonu ile açılan sayfaya bu kodu girerek transferi başlatabilirsiniz. Kaydedildiği ilk 60 gün dışında, alan adları bir kayıt şirketinden diğerine taşınabilir.

Domain transfer kodunu, alan adınızın kayıtlı bulunduğu firmanın yönetim paneli üzerinden temin edebilirsiniz. Bu şekilde koda ulaşamıyorsanız, mevcut kayıt firması ile iletişime geçiniz. Kayıt operatörleri, ICANN kuralları gereği kullanıcılarına transfer kodunu iletmekle yükümlüdür.

Web sitesi sahipleri zaman zaman mevcut hosting sağlayıcısını; genellikle sitelerinin yavaş yüklenmesi ya da diğer firmaların daha güçlü donanımlar ve uygun fiyatlar sunması gibi nedenlerle değiştirmek ister. Bu süreç, domain ve hosting bileşenlerinin tek elden yönetimi için domainlerin transferini gündeme getirir.

ICANN akreditasyonuna sahip ulusal kayıt operatörü Turhost’ta DNS güncelleme, WHOIS gizleme, domain yönlendirme, iç transfer, transfer kilidi gibi işlemler için ücret alınmaz. Alan adı kayıt ve transfer işlemlerinizde sürpriz ücretlerle karşılaşmazsınız. Hizmetlerimizin kalitesi; dijital dönüşümlerin titizlikle takibinden ve en yüksek performanslı donanımların en uygun fiyatlar ile sunulmasından kaynaklanır.

Evet. Transfer işlemi sırasında oluşabilecek aksaklıkların engellenmesi adına yenileme tarihinin dolmasını beklemeden, son 15 gün içinde transfer işlemlerine başlanması önerilir.

Süresi dolmuş ve yenileme ücreti + gecikme ücreti ödenmemiş bir alan adı; sitenizi, trafiğini ve emeklerinizi kaybetmenize yol açabilir. Bir alan adının yaşam döngüsünde: Kaydedilebilir, Yenilenmiş (Renewed), Süresi Dolmuş (Expired), Kefaret (Redemption), Silme Bekleniyor (Pending drop/deletion) gibi aşamalar söz konusudur. Bu aşamalar hakkında detaylı bilgiye “Alan Adlarının (Domain) Süresi Dolduktan Sonra Ne Olur?” adlı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

WHOIS, bir alan adını kimin kaydettiği, kayıt tarihi, alan adının yenileme zamanı ve sahibinin iletişim bilgileri gibi verilerin herkese açık olduğu bir veritabanıdır. WHOIS verileri; spam veya dolandırıcılıkla mücadele etmede, telif hakkı hırsızlığında ve ticari marka ihlallerini belirlemede alan adı sahiplerinin muhatap alınmasını sağlar.

Evet, WHOIS bilgilerinizi, WHOIS sorgulama sonuçlarında görüntülenmeyecek şekilde, ücretsiz olarak gizleyebilirsiniz.

 

Evet. Uzayhost® kullanıcı paneli üzerinden alan adlarınızı listeleyebilir, DNS yönetimi, URL yönlendirme ve transfer kilidi gibi işlemleri ücret ödemeden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Domain düzenleme ve denetleme alanında en yetkili kurum olan ICANN (Internet Corporation of Assigned Names), dünyadaki tüm alan adlarının koordinesinden sorumludur. Domain satın alma işleminde ICANN’in yetkilendirdiği domain kayıt operatörlerinin tercih edilmesi önemlidir. ICANN’in amacı alan adı kayıt sürecini düzenlemek ve internet güvenliği için önlemler almaktır.

Orijinal işlevi, bir web sitesinin amacını özetlemek olan ve alan adlarının sonunda yer alan .com, .net, .gov gibi ekler; domain uzantısı ya da TLD (üst düzey domain) olarak adlandırılır. Alan adınızı kaydederken, hangi uzantıyla kullanılacağını da belirlemeniz gerekir. Domain sorgulama işlemiyle alan adınızla birlikte kullanabileceğiniz uzantıları görebilirsiniz. Tüm dünyada web sitelerinin yarısından fazlası alan adlarında .com uzantısı kullanmaktadır. Com’un sıklıkla tercih edilmesi, popüler olduğu için kolay hatırlanabilir olmasından kaynaklanır.